Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to fi translation catalogue (31 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Delete
fi: Poista

en: Value
fi: Arvo

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Currency
fi: Valuutta

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: None
fi: Ei mitään

en: Label
fi: Tunnus

en: Price
fi: Hinta

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Both
fi: Molemmat

en: Rows
fi: Rivejä

en: Clone
fi: Kloonaa

en: fields
fi: kentät

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Source
fi: Lähde

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Space
fi: Välilyönti

en: Columns
fi: Palstat

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: Textfield size: @size
fi: Tekstikentän koko: @size
