Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: General
hi: सामान्य

en: Both
hi: दोनों

en: Rows
hi: पंक्तियाँ

en: Template
hi: फर्मा

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Source
hi: स्रोत

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Ok
hi: ठीक

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Space
hi: जगह

en: Euro
hi: यूरो

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर
