Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Currency
nl: Valuta

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: None
nl: Geen

en: Price
nl: Prijs

en: General
nl: Algemeen

en: Both
nl: Beide

en: Rows
nl: Rijen

en: Clone
nl: Dupliceren

en: fields
nl: velden

en: Size of textfield
nl: Lengte van het tekstveld

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Source
nl: Bron

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Space
nl: Spatie

en: Columns
nl: Kolommen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Debug mode
nl: Debug modus

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Numbered
nl: Genummerd

en: Places
nl: Plaatsen

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Textfield size: @size
nl: Tekstveldgrootte: @size
