Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (38 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Value
uk: Значення

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Currency
uk: Валюта

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: None
uk: Немає

en: Label
uk: Мітка

en: Price
uk: Ціна

en: General
uk: Загальне

en: Both
uk: Все

en: Rows
uk: Рядки

en: Clone
uk: Клонувати

en: Template
uk: Шаблон

en: fields
uk: поля

en: Size of textfield
uk: Розмір текстового поля

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Source
uk: Джерело

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Ok
uk: Гаразд

en: Default value
uk: Базове значення

en: Space
uk: Пробіл

en: Euro
uk: Євро

en: Columns
uk: Колонки

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Debug mode
uk: Режим зневадження

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Numbered
uk: Пронумеровано

en: Places
uk: Місця

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Textfield size: @size
uk: Розмір текстового поля: @size
