Evergreen (8.x-1.0) - en to es translation catalogue (15 entries)

en: Delete
es: Eliminar

en: Default status
es: Estado predeterminado

en: hours
es: horas

en: days
es: días

en: second
es: segundo

en: seconds
es: segundos

en: minute
es: minuto

en: minutes
es: minutos

en: day
es: día

en: hour
es: hora

en: Entity
es: Entidad

en: Changed
es: Modificado

en: Entity type
es: Tipo de entidad

en: Bundle
es: Paquete

en: Entity Type
es: Tipo de entidad
