Evergreen Node (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Reset
tr: Sıfırla

en: edit
tr: düzenle

en: Page
tr: Sayfa

en: Desc
tr: Azalan

en: Expiration date
tr: Geçerlilik tarihi

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: @entity types
tr: @entity tipleri
