EverLMS for LangMasters Course (1.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (84 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Body
cy: Corff

en: Next
cy: Nesaf

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Confirm
cy: Cadarnhau

en: Age
cy: Oed

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: On
cy: Ymlaen

en: Tags
cy: Tagiau

en: Download
cy: Lawrlwytho

en: Version
cy: Fersiwn

en: Login
cy: Mewngofnodi

en: Release notes
cy: Nodiadau cyhoeddi

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Parent
cy: Rhiant

en: Category
cy: Categori

en: Name
cy: Enw

en: Go to previous page
cy: Ewch i'r dudalen flaenorol

en: Go to parent page
cy: Ewch i dudalen rhiant

en: Go to next page
cy: Ewch i'r dudalen nesaf

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Help
cy: Cymorth

en: True
cy: Gwir

en: Default
cy: Diofyn

en: Blank
cy: Gwag

en: Small
cy: Bach

en: Large
cy: Mawr

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Teaser
cy: Rhagflas

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Question
cy: Cwestiwn

en: All
cy: I gyd

en: Last post
cy: Cofnod diwethaf

en: Page
cy: Tudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Header
cy: Pennawd

en: Comment
cy: Sylw

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Up
cy: I fyny

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Medium
cy: Canolig

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Table
cy: Tabl

en: Forum
cy: Fforwm

en: Add new comment
cy: Ychwanegu sylw newydd

en: Uninstall
cy: Dad-osod

en: Close
cy: Yn agos

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Authoring information
cy: Awduro gwybodaeth

en: Key
cy: Allwedd

en: Topics
cy: Testunau

en: Posts
cy: Cofnodion

en: Choice
cy: Dewis

en: Go to first page
cy: Ewch i'r dudalen gyntaf

en: Go to last page
cy: Ewch i'r dudalen olaf

en: Green
cy: Gwyrdd

en: Blue
cy: Glas

en: URL path settings
cy: Gosodiadau llwybr URL

en: Offset
cy: Ongli

en: No link
cy: Dim dolen

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: Language settings
cy: Gosodiadau iaith

en: No modules are available to uninstall.
cy: Does dim modilwau ar gael i dad-osod.

en: Last checked: @time ago
cy: Gwirwyd ddiwethaf: @time yn ôl

en: Last checked: never
cy: Gwirwyd ddiwethaf: byth

en: Includes: %includes
cy: Yn cynnwys: %includes

en: Full comment
cy: Sylw llawn
