EverLMS for LangMasters Course (1.0.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (63 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Body
ur: متن

en: Next
ur: اگلا

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Confirm
ur: تصدیق کریں

en: Age
ur: عمر

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Action
ur: ایکشن

en: On
ur: آن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Download
ur: ڈاؤن لوڈ کریں

en: Version
ur: ورژن

en: unpublished
ur: غیر شائع شدہ

en: Release notes
ur: ریلیز نوٹس

en: Edit
ur: تدوین

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Test
ur: ٹیسٹ

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Parent
ur: پیرنٹ

en: Category
ur: زمرہ

en: Name
ur: نام

en: Go to previous page
ur: گزشتہ صفحے پر جائیں

en: Go to parent page
ur: پیرنٹ پیج پر جائیے

en: Go to next page
ur: اگلے صفحے پےجاءیے

en: Back
ur: واپس

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Help
ur: مدد

en: True
ur: صحیح

en: Default
ur: طے شدہ

en: Blank
ur: خالی

en: Small
ur: چھوٹا

en: Large
ur: بڑا

en: Add
ur: شامل کریں

en: Audio
ur: آڈیو

en: ID
ur: شناخت

en: n/a
ur: کوئی نہیں

en: Page
ur: صفحہ

en: PHP
ur: پی ایچ پی

en: Header
ur: ہیڈر

en: Comment
ur: تبصرہ

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: System
ur: نظام

en: Forum
ur: فورم

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Go to first page
ur: ابتدائی صفحے پر جائیں

en: Go to last page
ur: آخری صفحے پر جائیں

en: ›
ur: ‹

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
