Examples for Developers (3.0.0) - en to gl translation catalogue (76 entries)

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Next
gl: Seguinte

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Value
gl: Valor

en: Closed
gl: Pechada

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Age
gl: Idade

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Quantity
gl: Cantidade

en: Edit
gl: Editar

en: Size
gl: Tamaño

en: Links
gl: Ligazóns

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Message
gl: Mensaxe

en: Password
gl: Contrasinal

en: Weight
gl: Peso

en: Parent
gl: Pai

en: none
gl: ningún

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Back
gl: Voltar

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: Default
gl: Predeterminado

en: Update
gl: Actualizar

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Ver

en: Text
gl: Texto

en: 1 hour
gl: 1 hora

en: User Name
gl: Nome de usuario

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Created
gl: Creado

en: Active
gl: Activo

en: Your name
gl: O seu nome

en: E-mail address
gl: Enderezo de correo-e

en: 1 day
gl: 1 día

en: Details
gl: Detalles

en: Introduction
gl: Introdución

en: Phone
gl: Teléfono

en: Color
gl: Cor

en: Role
gl: Rol

en: Users
gl: Usuarios

en: Default language
gl: Língua predeterminada

en: Second
gl: Segundo

en: Your message has been sent.
gl: A súa mensaxe foi enviada.

en: Red
gl: Vermello

en: Changed
gl: Cambiado

en: @type: deleted %title.
gl: @type: eliminado %title.

en: Contact settings
gl: Opcións de contacto

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Examples
gl: Exemplos

en: 5 minutes
gl: 5 minutos

en: 1 minute
gl: 1 minuto

en: Surname
gl: Apelidos

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Green
gl: Verde

en: Blue
gl: Azul

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Delete contact
gl: Eliminar contacto

en: Debugging
gl: Depuración

en: Yellow
gl: Amarelo

en: Created by
gl: Creado por

en: Parent ID
gl: ID do pai

en: Poll status
gl: Estado da enquisa

en: Cron ran successfully.
gl: Cron executouse correctamente.

en: Cron run failed.
gl: Cron fallou na súa execución.

en: Machine Name
gl: Nome de sistema

en: Advanced list
gl: Lista avanzada

en: Weight for @title
gl: Peso para @title
