Examples for Developers (3.0.0) - en to oc translation catalogue (82 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Next
oc: Seguent

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Value
oc: Valor

en: Closed
oc: Tampat

en: List
oc: Listar

en: Subject
oc: Objècte

en: Cancel
oc: Anullar

en: Age
oc: Atge

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Quantity
oc: Quantitat

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: Links
oc: Ligams

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: Password
oc: Senhal

en: Weight
oc: Pes

en: none
oc: pas cap

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Back
oc: Precedent

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Text
oc: Tèxte

en: 1 hour
oc: 1 ora

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Active
oc: Actiu

en: Your name
oc: Vòstre nom

en: E-mail address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: 1 day
oc: 1 jorn

en: Details
oc: Detalhs

en: Role
oc: Ròtle

en: Users
oc: Utilizaires

en: description
oc: descripcion

en: First Name
oc: Prenom

en: Last Name
oc: Nom d'Ostal

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: Second
oc: Segonda

en: Your message has been sent.
oc: Vòstre messatge es estat mandat.

en: Red
oc: Roge

en: Changed
oc: Modificat

en: Purple
oc: Violet

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Contact settings
oc: Paramètres de contacte

en: Tabs
oc: Onglets

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Examples
oc: Exemples

en: Third
oc: Tresième

en: Fourth
oc: Quatrième

en: 1 minute
oc: 1 minuta

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Green
oc: Verd

en: Blue
oc: Blau

en: Orange
oc: Irange

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Delete contact
oc: Suprimir lo contacte

en: Debugging
oc: Desbugatge

en: Yellow
oc: Jaune

en: Letters
oc: Letras

en: Poll status
oc: Estatut del sondatge

en: Cron ran successfully.
oc: Tactament regular (cron) capitat.

en: Cron run failed.
oc: L'execucion de cron a fracassat.

en: Hello world!
oc: Bonjour lo monde !

en: Item ID
oc: Identificant d'element

en: Numbers
oc: Nombres

en: Administer settings
oc: Administrar los paramètres

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
oc: Una error s'es producha al moment del traitement de @operation amb per arguments : @args

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Simple Form
oc: Formulari simple

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
