Examples for Developers (3.0.1-beta1) - en to nn translation catalogue (48 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Next
nn: Neste

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Closed
nn: Stengt

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Age
nn: Alder

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Quantity
nn: Mengd

en: Edit
nn: Rediger

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Message
nn: Melding

en: Password
nn: Passord

en: Weight
nn: Vekt

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: none
nn: ingen

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Back
nn: Attende

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Update
nn: Oppdater

en: View
nn: Sjå på

en: Created
nn: Laga

en: Active
nn: Aktiv

en: Your name
nn: Namnet ditt

en: E-mail address
nn: E-postadresse

en: Details
nn: Detaljar

en: Phone
nn: Telefon

en: Color
nn: Farge

en: Role
nn: Rolle

en: Users
nn: Brukarar

en: Default language
nn: Standard språk

en: Second
nn: Sekund

en: Your message has been sent.
nn: Meldinga di er sent.

en: Contact settings
nn: Kontaktinnstillingar

en: Language code
nn: Språkkode

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Delete contact
nn: Slette kontakt

en: Choose
nn: Vel

en: Poll status
nn: Avstemmingsstatus

en: Why
nn: Kvifor
