Examples for Developers (3.0.3) - en to ast translation catalogue (40 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Value
ast: Valor

en: Type
ast: Triba

en: Closed
ast: Zarráu

en: List
ast: Llista

en: Subject
ast: Asuntu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Edit
ast: Editar

en: Size
ast: Tamañu

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Message
ast: Mensax

en: Password
ast: Clave

en: Weight
ast: Pesu

en: Parent
ast: Padre

en: none
ast: nengún

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Update
ast: Anovar

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: Text
ast: Testu

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: Created
ast: Fechu

en: Active
ast: Activu

en: Your name
ast: El to nome

en: E-mail address
ast: Señes de corréu-e

en: Details
ast: Detalles

en: Role
ast: Rol

en: Users
ast: Usuarios

en: Your message has been sent.
ast: Unvióse'l mensax
