Examples for Developers (3.0.4) - en to sr translation catalogue (44 entries)

en: Title
sr: Наслов

en: Next
sr: Следећи

en: Status
sr: Статус

en: Delete
sr: Избриши

en: Submit
sr: Пошаљи

en: Value
sr: Вредност

en: Type
sr: Tип

en: List
sr: Листа

en: Subject
sr: Предмет

en: Cancel
sr: Поништи

en: Remove
sr: Уклони

en: Description
sr: Опис

en: Language
sr: Језик

en: Quantity
sr: Потребна количина

en: Edit
sr: Измени

en: Size
sr: Величина

en: Search
sr: Претрага

en: Message
sr: Порука

en: Password
sr: Лозинка

en: Weight
sr: Тежина

en: Parent
sr: Надређен

en: Settings
sr: Подешавања

en: Name
sr: Име

en: Label
sr: Ознака

en: Save
sr: Сачувај

en: Default
sr: Подразумевано

en: Update
sr: Ажурирање

en: View
sr: Преглед

en: Text
sr: Текст

en: ID
sr: ИД

en: Email
sr: Е-мејл адреса

en: no
sr: не

en: Created
sr: Направљено

en: Your name
sr: Име

en: E-mail address
sr: Адреса електронске поште

en: Color
sr: Боја

en: Role
sr: Улога

en: Second
sr: Секунда

en: Your message has been sent.
sr: Ваша порука је послата.

en: Changed
sr: Промењен

en: Default value
sr: Подразумевана вредност

en: Language code
sr: Кȏд језика

en: UUID
sr: <em>UUID</em>

en: Weight for @title
sr: Позиција за @title
