Examples for Developers (3.0.4) - en to ml translation catalogue (42 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Next
ml: അടുത്തത്

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Submit
ml: സമര്‍പ്പിക്കു

en: Value
ml: മൂല്യം

en: Type
ml: തരം

en: Closed
ml: അടച്ചു

en: List
ml: പട്ടിക

en: Subject
ml: വിഷയം

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Remove
ml: ഒഴിവാക്കുക

en: Age
ml: വയസ്സ്

en: Description
ml: വിവരണം

en: Language
ml: ഭാഷ

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Links
ml: ലിങ്കുകൾ

en: Search
ml: തിരയൂ

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: Message
ml: സന്ദേശം

en: Password
ml: പ്രവേശന വാക്ക്

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Parent
ml: രക്ഷിതാവ്

en: none
ml: ഒന്നുമില്ല

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Label
ml: അടയാളം

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: Add
ml: ചേർക്കാൻ

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: Text
ml: ടെക്സ്റ്റ്

en: Email
ml: ഇമെയിൽ

en: Active
ml: സജീവമായ

en: Your name
ml: താങ്കളുടെ പേര്

en: E-mail address
ml: ഇ-മെയില്‍ വിലാസം

en: Details
ml: വിശദാംശങ്ങൾ

en: Color
ml: നിറം

en: Second
ml: സെക്കൻഡ്

en: Language code
ml: ഭാഷയുടെ കോഡ്

en: Block contents
ml: ഉള്ളടക്കം തടയുക

en: UUID
ml: യു യു ഐ ഡി
