Examples for Developers (4.0.1) - en to da translation catalogue (106 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Value
da: Værdi

en: Closed
da: Lukket

en: yes
da: ja

en: List
da: Vis

en: Subject
da: Emne

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Age
da: Alder

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Quantity
da: Mængde

en: Go
da: Skift

en: Edit
da: Redigér

en: Size
da: Størrelse

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: Parent
da: Overordnet element

en: none
da: ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Back
da: Tilbage

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Update
da: Opdatér

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Text
da: Tekst

en: 1 hour
da: 1 time

en: Email
da: E-mail

en: no
da: nej

en: Created
da: Oprettet

en: Active
da: Aktiv

en: Your name
da: Dit navn

en: E-mail address
da: E-mail-adresse

en: 1 day
da: 1 dag

en: Details
da: Detaljer

en: Introduction
da: Introduktion

en: Phone
da: Telefon

en: Desc
da: Faldende

en: Color
da: Farve

en: Role
da: Rolle

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Users
da: Brugere

en: Temperature
da: Temperatur

en: description
da: beskrivelse

en: First Name
da: Fornavn

en: Last Name
da: Efternavn

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Default language
da: Standardsprog

en: Node title
da: Titel

en: Second
da: Sekund

en: Your message has been sent.
da: Din besked er blevet sendt.

en: Red
da: Rød

en: Changed
da: Ændret

en: Purple
da: Lilla

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: Contact settings
da: Kontaktindstillinger

en: Tabs
da: Faner

en: Default value
da: Standardværdi

en: Apply
da: Udfør

en: Examples
da: Eksempler

en: 5 minutes
da: 5 minutter

en: Third
da: Tredje

en: Fourth
da: Fjerde

en: 1 minute
da: 1 minut

en: Surname
da: Efternavn

en: Language code
da: Sprogkode

en: Green
da: Grøn

en: Blue
da: Blå

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: By name
da: Efter navn

en: Delete contact
da: Slet kontakt

en: Errors
da: Fejl

en: Newest first
da: Nyeste først

en: Choose
da: Vælg

en: Yellow
da: Gul

en: Created by
da: Oprettet af

en: Parent ID
da: Overordnet ID

en: Processed @current out of @total.
da: Har importeret @current af @total.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: First item
da: Første punkt

en: Second item
da: Andet punkt

en: Poll status
da: Status

en: Cron ran successfully.
da: Cron-opgave fuldført.

en: Cron run failed.
da: Cron-opgave mislykkedes.

en: Item ID
da: Element-ID

en: Administer settings
da: Administrér indstillinger

en: Machine Name
da: Maskinnavn

en: Advanced list
da: Avanceret liste

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
da: Der opstod en fejl under behandlingen af @operation med argumenterne: @args

en: Simple Form
da: Simpel formular

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Asc
da: Stigende

en: REST export
da: REST eksport
