Examples for Developers (4.0.3) - en to am translation catalogue (49 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Next
am: ቀጣይ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Value
am: እሴት

en: Email address
am: የኢሜል አድራሻ

en: Type
am: ዓይነት

en: Closed
am: የተዘጋ

en: yes
am: አዎ

en: List
am: ዝርዝር

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Weight
am: ክብደት

en: Parent
am: ወላጅ

en: none
am: ምንም

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: Update
am: አዘምን

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Text
am: ጽሁፍ

en: 1 hour
am: 1 ሰዓት

en: ID
am: አይዲ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Active
am: ገባሪ

en: Drupal
am: ድሩፓል

en: 1 day
am: 1 ቀን

en: Color
am: ቀለም

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Sort by
am: ደርድር

en: Tabs
am: ትሮች

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: First item
am: የመጀመሪያው ነገር

en: Second item
am: ሁለተኛው ነገር

en: Cron ran successfully.
am: ክሮን በትክክል ሮጧል።

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
