Examples for Developers (4.0.3) - en to az translation catalogue (71 entries)

en: Title
az: Başlıq

en: Body
az: Tərkib

en: Next
az: İrəli

en: Status
az: Vəziyyət

en: Delete
az: Sil

en: Submit
az: Təqdim

en: Value
az: Qiymət

en: Email address
az: Epoçt ünvanı

en: Type
az: Növ

en: Closed
az: Bağlıdır

en: yes
az: bəli

en: List
az: Siyahı

en: Subject
az: Mövzu

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Remove
az: Çıxart

en: Description
az: İzahat

en: Language
az: Dil

en: Edit
az: Dəyiş

en: Size
az: Ölçü

en: Links
az: Linklər

en: Search
az: Axtarış

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: Message
az: Mesaj

en: Password
az: Parol

en: Weight
az: Çəki

en: Parent
az: Valideyn

en: none
az: yoxdur

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Name
az: Ad

en: Back
az: Geri

en: Save
az: Saxla

en: Default
az: Susmaya görə

en: Update
az: Yeniləmə

en: Add
az: Əlavə et

en: View
az: Görünüş

en: Text
az: Mətn

en: ID
az: İD

en: no
az: yox

en: Created
az: Yaradıldı

en: Active
az: Aktiv

en: Your name
az: Adınız

en: Details
az: Detallar

en: Desc
az: azaldın

en: Color
az: Rəng

en: Role
az: Rollar

en: Users
az: İstifadəçilər

en: Sort by
az: Sırala

en: Default language
az: Defolt dil

en: Node title
az: Node başlığı

en: Second
az: Saniyə

en: Your message has been sent.
az: Mesajınız göndərildi.

en: Changed
az: Dəyişdi

en: @type: deleted %title.
az: @type: %title silindi.

en: Contact settings
az: Əlaqə parametrləri

en: Tabs
az: Tablar

en: Default value
az: Standart qiymət

en: Apply
az: Yerinə yetir

en: 1 minute
az: 1 dəqiqə

en: Language code
az: Dil kodu

en: Offset
az: Ofset

en: Machine name
az: Maşın adı

en: Errors
az: Səhvlər

en: Newest first
az: Ən yeni əvvəldə

en: Debugging
az: Sazlama

en: Parent ID
az: Valideyn ID

en: Items per page
az: Səhifə başına maddələr

en: - All -
az: - Hamısı -

en: First item
az: Birinci maddə

en: Second item
az: İkinci maddə

en: Cron ran successfully.
az: Cron uğurla yerinə yetdi.

en: Cron run failed.
az: Cron uğursuz oldu.
