Examples for Developers (4.0.3) - en to kn translation catalogue (74 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Closed
kn: ಮುಚ್ಚಲಾಗಿದೆ

en: yes
kn: ಹೌದು

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Age
kn: ಪ್ರಾಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: Go
kn: ಹೋಗು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: User Name
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಹೆಸರು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Drupal
kn: ಡ್ರುಪಾಲ್

en: Your name
kn: ನಿಮ್ಮ ಹೆಸರು

en: 1 day
kn: ೧ ದಿನ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Introduction
kn: ಪರಿಚಯ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: description
kn: ವಿವರಣೆ

en: Second
kn: ಸೆಕೆಂಡು

en: Red
kn: ಕೆಂಪು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Purple
kn: ನೇರಳೆ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Examples
kn: ಉದಾಹರಣೆಗಳು

en: Surname
kn: ಅಡ್ಡಹೆಸರು

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: Green
kn: ಹಸಿರು

en: Blue
kn: ನೀಲಿ

en: Orange
kn: ಕಿತ್ತಳೆ

en: Errors
kn: ದೋಷಗಳು

en: Debugging
kn: ದೋಷನಿವಾರಣೆ

en: Yellow
kn: ಹಳದಿ

en: Poll status
kn: ಸಮೀಕ್ಷೆಯ ಸ್ಥಿತಿ

en: Item ID
kn: ಅಂಶ ಐಡಿ

en: Numbers
kn: ಸಂಖ್ಯೆಗಳು
