Examples for Developers (4.0.3) - en to lt translation catalogue (92 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Body
lt: Turinys

en: Next
lt: Kitas

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Submit
lt: Siųsti

en: Value
lt: Reikšmė

en: Email address
lt: El. pašto adresas

en: Type
lt: Tipas

en: Closed
lt: Uždara

en: yes
lt: taip

en: List
lt: Sąrašas

en: Subject
lt: Tema

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Remove
lt: Pašalinti

en: Age
lt: Amžius

en: Description
lt: Aprašymas

en: Language
lt: Kalba

en: Quantity
lt: Kiekis

en: Go
lt: Pirmyn

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Size
lt: Dydis

en: Links
lt: Nuorodos

en: Search
lt: Paieška

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Message
lt: Žinutė

en: Password
lt: Slaptažodis

en: Weight
lt: Svoris

en: Parent
lt: Tėvinis

en: none
lt: joks

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Back
lt: Atgal

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: Default
lt: Numatytasis

en: Update
lt: Atnaujinti

en: Add
lt: Pridėti

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Text
lt: Tekstas

en: 1 hour
lt: @count valanda

en: Email
lt: El. paštas

en: no
lt: ne

en: Created
lt: Sukurta

en: Active
lt: Aktyvus

en: Your name
lt: Jūsų vardas

en: 1 day
lt: 1 diena

en: Details
lt: Išsamiai

en: Introduction
lt: Įžanga

en: Phone
lt: Telefonas

en: Color
lt: Spalva

en: Role
lt: Rolė

en: First name
lt: Vardas

en: Last name
lt: Pavardė

en: Users
lt: Nariai

en: description
lt: aprašymas

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Default language
lt: Numatytoji kalba

en: Node title
lt: Mazgo pavadinimas

en: Second
lt: Sekundė

en: Your message has been sent.
lt: Jūsų žinutė išsiųsta.

en: Red
lt: Raudona

en: Changed
lt: Pakeista

en: Purple
lt: Violetinė

en: @type: deleted %title.
lt: @type: pašalintas %title.

en: Contact settings
lt: Kontaktų nustatymai

en: Tabs
lt: Kortelės

en: Default value
lt: Numatytoji reikšmė

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Examples
lt: Pavyzdžiai

en: Teal
lt: Žalsvai mėlyna

en: 1 minute
lt: 1 minutė

en: Language code
lt: Kalbos kodas

en: Green
lt: Žalia

en: Blue
lt: Mėlyna

en: Orange
lt: Oranžinė

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Delete contact
lt: Šalinti kontaktą

en: Errors
lt: Klaidos

en: Newest first
lt: Nauji pradžioj

en: Yellow
lt: Geltona

en: Created by
lt: Sukurė

en: Next step
lt: Kitas žingsnis

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: First item
lt: Pirmas elementas

en: Second item
lt: Antras elementas

en: Poll status
lt: Apklausos būsena

en: Cron ran successfully.
lt: Cron paleidimas pavyko

en: Cron run failed.
lt: Cron paleidimas nepavyko

en: Weight for @title
lt: @title svoris

en: AJAX Example
lt: AJAX Pavyzdys
