Examples for Developers (4.0.3) - en to ug translation catalogue (56 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Type
ug: تىپى

en: Closed
ug: يىپىش

en: List
ug: تىزىملىك

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Text
ug: تېكىست

en: 1 hour
ug: 1 سائەت

en: Email
ug: ئېلخەت

en: no
ug: ياق

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Your name
ug: ئىسمىڭىز

en: ,
ug: ،

en: 1 day
ug: 1 كۈن

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Introduction
ug: كىرىش سۆز

en: Color
ug: رەڭ

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Default language
ug: سۈكۈت تىل

en: Your message has been sent.
ug: ئۇچۇرىڭىز يوللاندى.

en: Red
ug: قىزىل

en: Purple
ug: بىنەپشە

en: Contact settings
ug: ئالاقىلىشىش

en: Tabs
ug: جەدۋەل

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Teal
ug: كىچىك ئۆردەك

en: Language code
ug: تىل كودى

en: Green
ug: يېشىل

en: Blue
ug: كۆك

en: Orange
ug: سارغۇچ

en: Yellow
ug: سېرىق

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Poll status
ug: راي سىناش ئەھۋالى

en: Amber
ug: كەھرىۋا
