Examples for Developers (4.0.4) - en to jv translation catalogue (64 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Next
jv: Sakterusé

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Value
jv: Biji

en: Email address
jv: Alamat Email

en: Type
jv: Tipe

en: Closed
jv: Ditutup

en: yes
jv: ya

en: List
jv: Daftar

en: Subject
jv: Subyek

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Go
jv: Nuju

en: Edit
jv: Sunting

en: Size
jv: Ukuran

en: Links
jv: Tautan

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Message
jv: Pesen

en: Password
jv: Sandhi

en: Weight
jv: Urutan

en: Parent
jv: Induk

en: none
jv: ora ana

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Update
jv: Dianyari

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: Text
jv: Teks

en: no
jv: ora

en: Created
jv: Digawé

en: Active
jv: Aktif

en: Your name
jv: Jenengmu

en: Details
jv: Lengkapé

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Color
jv: Kelir

en: Role
jv: Parāgā

en: Users
jv: Panganggo

en: Default language
jv: Basa gawan asliné

en: Your message has been sent.
jv: Pesen Sampéyan uwis dikirim.

en: @type: deleted %title.
jv: @type: dibusak %title.

en: Contact settings
jv: Ngatur kontak

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Examples
jv: Contoné

en: 1 minute
jv: 1 menit

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Delete contact
jv: Mbusak kontak

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: First item
jv: Item pertama

en: Second item
jv: Item keloro

en: Poll status
jv: Status poling

en: Cron ran successfully.
jv: Cron uwis sukses dilakokaké.

en: Cron run failed.
jv: Cron gagal dilakokaké.

en: Item ID
jv: ID Item

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title

en: Asc
jv: Urut Maju
