Examples for Developers (4.0.4) - en to mn translation catalogue (46 entries)

en: Title
mn: Гарчиг

en: Body
mn: Үндсэн хэсэг

en: Next
mn: Дараах

en: Status
mn: Төлөв

en: Delete
mn: Устгах

en: Value
mn: Утга

en: Email address
mn: Электрон шуудангийн хаяг

en: Type
mn: Төрөл

en: Closed
mn: Хаалттай

en: yes
mn: тийм

en: List
mn: Жагсаалт

en: Subject
mn: Гарчиг

en: Cancel
mn: Цуцлах

en: Remove
mn: Устгах

en: Description
mn: Тайлбар

en: Language
mn: Хэл

en: Quantity
mn: Тоон

en: Edit
mn: Засварлах

en: Size
mn: Хэмжээ

en: Links
mn: Холбоосууд

en: Search
mn: Хайх

en: Reset
mn: Анхны хэвд оруулах

en: Message
mn: Зурвас

en: Password
mn: Нууц үг

en: Weight
mn: Жин

en: Parent
mn: Эх

en: none
mn: хоосон

en: Settings
mn: Тохиргоо

en: Name
mn: Нэр

en: Save
mn: Хадгалах

en: Default
mn: Анхны утга

en: Update
mn: Шинэчлэх

en: Add
mn: Нэмэх

en: View
mn: Харах

en: Text
mn: Текст

en: Email
mn: Имэйл

en: no
mn: үгүй

en: Created
mn: Үүссэн

en: Active
mn: Идэвхтэй

en: Your name
mn: Таны нэр

en: Details
mn: Дэлгэрэнгүй

en: Color
mn: Өнгө

en: Users
mn: Хэрэглэгчид

en: Temperature
mn: Температур

en: Language code
mn: Хэлний код

en: Machine name
mn: Компьютерийн нэр
