Examples for Developers (8.x-1.1) - en to he translation catalogue (75 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Next
he: הבא

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Value
he: ערך

en: Closed
he: סגור

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: Cancel
he: ביטול

en: Age
he: גיל

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Quantity
he: כמות

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: Links
he: קישורים

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Message
he: הודעה

en: Password
he: סיסמה

en: Weight
he: משקל

en: Parent
he: אב

en: none
he: ללא

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Back
he: אחורה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: Text
he: טקסט

en: 1 hour
he: שעה אחת

en: Email
he: דוא"ל

en: Created
he: נוצר

en: Active
he: פעיל

en: Drupal
he: דרופל

en: Your name
he: שם

en: E-mail address
he: כתובת דואר אלקטרוני

en: 1 day
he: יום אחד

en: Details
he: פרטים

en: Phone
he: טלפון

en: Color
he: צבע

en: Role
he: תפקיד

en: No entries available.
he: אין פרסומים להצגה.

en: Users
he: חברי האתר

en: description
he: תיאור

en: Default language
he: שפת ברירת מחדל

en: Second
he: שניה

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: Changed
he: השתנה

en: @type: deleted %title.
he: @type: %title נמחק.

en: Contact settings
he: הגדרות קשר

en: Tabs
he: לשוניות

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: 5 minutes
he: 5 דקות

en: Third
he: שלישי

en: Fourth
he: רביעי

en: 1 minute
he: דקה אחת

en: Surname
he: שם משפחה

en: Language code
he: קוד השפה

en: Blue
he: כחול

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Delete contact
he: מחיקת סיווג

en: Errors
he: שגיאות

en: Parent ID
he: מזהה אב

en: Next step
he: הבא

en: Poll status
he: מצב סקר

en: Cron ran successfully.
he: ריצת cron הושלמה.

en: Cron run failed.
he: ריצת cron נכשלה.

en: Previous step
he: הקודם

en: Machine Name
he: שם מכונה

en: Weight for @title
he: משקל ל@title
