Examples for Developers (8.x-1.1) - en to bs translation catalogue (43 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Next
bs: Sljedeći

en: Delete
bs: Briši

en: Value
bs: Vrijednost

en: Closed
bs: Zatvoreno

en: List
bs: Izlistaj

en: Subject
bs: Naslov

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: Message
bs: Poruka

en: Password
bs: Lozinka

en: Weight
bs: Težina

en: Parent
bs: Roditelj

en: none
bs: ništa

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: Text
bs: Tekst

en: Created
bs: Kreiran

en: Active
bs: Aktivan

en: Your name
bs: Vaše ime

en: E-mail address
bs: Email adresa

en: 1 day
bs: 1 dan

en: Details
bs: Detalji

en: Color
bs: Boja

en: Role
bs: Uloga

en: Users
bs: Korisnici

en: Temperature
bs: Temperatura

en: Default language
bs: Defaultni jezik

en: Second
bs: Sekunda

en: @type: deleted %title.
bs: @type: obrisan %title.

en: Contact settings
bs: Postavke načina za kontakt s Vama

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: Poll status
bs: Status ankete
