Examples for Developers (8.x-1.1) - en to et translation catalogue (74 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Next
et: Järgmine

en: Delete
et: Kustuta

en: Submit
et: Sisesta

en: Value
et: Väärtus

en: Closed
et: Suletud

en: List
et: Nimekiri

en: Subject
et: Teema

en: Cancel
et: Tühista

en: Age
et: Vanus

en: Description
et: Kirjeldus

en: Language
et: Keel

en: Quantity
et: Kogus

en: Edit
et: Muuda

en: Size
et: Suurus

en: Links
et: Lingid

en: Search
et: Otsing

en: Reset
et: Tühista

en: Message
et: Teade

en: Password
et: Parool

en: Weight
et: Kaal

en: Parent
et: Vanem

en: none
et: puudub

en: Settings
et: Seaded

en: Name
et: Nimi

en: Back
et: Tagasi

en: Label
et: Nimetus

en: Save
et: Salvesta

en: Default
et: Vaikimisi

en: Update
et: Uuenda

en: Add
et: Lisa

en: View
et: Kuva

en: Text
et: Tekst

en: 1 hour
et: 1 tund

en: User Name
et: Kasutaja nimi

en: Email
et: E-kiri

en: Created
et: Loodud

en: Active
et: Aktiivne

en: Your name
et: Sinu nimi

en: E-mail address
et: E-posti aadress

en: 1 day
et: 1 päev

en: Details
et: Üksikasjad

en: Id
et: ID

en: Phone
et: Telefon

en: Color
et: Värv

en: Role
et: Roll

en: Users
et: Kasutajad

en: Temperature
et: Temperatuur

en: Default language
et: Vaikimisi keel

en: Second
et: Sekund

en: Your message has been sent.
et: Sinu teade on saadetud.

en: Red
et: Punane

en: Changed
et: Muudetud

en: @type: deleted %title.
et: @type: %title kustutatud.

en: Contact settings
et: Kontakti seaded

en: Tabs
et: Sakid

en: Default value
et: Vaikimisi väärtus

en: Third
et: Kolmas

en: 1 minute
et: 1 minut

en: Language code
et: Keele kood

en: Green
et: Roheline

en: Blue
et: Sinine

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: Delete contact
et: Kustuta kontakt

en: Errors
et: Vead

en: Yellow
et: Kollane

en: Parent ID
et: Vanema ID

en: Poll status
et: Küsitluse staatus

en: Cron ran successfully.
et: Cron'i töö lõppes edukalt.

en: Cron run failed.
et: Cron'i töö ebaõnnestus.

en: Item ID
et: Elemendi ID

en: Administer settings
et: Seadistuste haldus

en: Machine Name
et: Masinnimi

en: Weight for @title
et: @title kaal
