Examples for Developers (8.x-1.1) - en to th translation catalogue (53 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Next
th: ถัดไป

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Value
th: ค่า

en: Closed
th: ปิด

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Age
th: อายุ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Quantity
th: จำนวน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Links
th: ลิงก์

en: Search
th: ค้นหา

en: Message
th: ข้อความ

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: none
th: ไม่มี

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Back
th: กลับ

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: Text
th: ข้อความ

en: 1 hour
th: 1 ชั่วโมง

en: ID
th: ไอดี

en: Email
th: อีเมล

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Your name
th: ชื่อ

en: E-mail address
th: อีเมล

en: Details
th: รายละเอียด

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Color
th: สี

en: Your message has been sent.
th: ข้อความของคุณถูกส่งเรียบร้อยแล้ว

en: Red
th: แดง

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: @type: deleted %title.
th: @type: ลบ %title.

en: Contact settings
th: การตั้งค่าข้อมูลการติดต่อ

en: 1 minute
th: 1 นาที

en: Green
th: เขียว

en: Blue
th: สีน้ำเงิน

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Delete contact
th: ลบข้อมูลการติดต่อ

en: Yellow
th: เหลือง

en: Created by
th: ผู้สอบ

en: Parent ID
th: ลำดับชั้นของ ID

en: Poll status
th: สถานะแบบสำรวจ

en: Cron ran successfully.
th: Cron ทำงานสำเร็จ

en: Cron run failed.
th: Cron ทำงานล้มเหลว

en: Machine Name
th: ชื่อของเครื่อง

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title
