Excel to Webpage (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Title
de: Titel

en: Next
de: Weiter

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Remove
de: Entfernen

en: Description
de: Beschreibung

en: Action
de: Aktion

en: File
de: Datei

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: Back
de: Zurück

en: View
de: Ansicht

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: URL alias
de: URL-Alias

en: Owner
de: Eigentümer

en: @type: deleted %title.
de: @type: %title wurde gelöscht.

en: Field Type
de: Feldtyp

en: Select Filter
de: Filter auswählen

en: Ordering
de: Bestellung

en: Display Mode
de: Anzeigemodus

en: Are you sure you want to delete entity %name?
de: Möchten Sie die Entität %name wirklich löschen?

en: The store owner.
de: Der Eigentümer des Stores.

en: The store URL alias.
de: Die URL des Shops.
