Excel to Webpage (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Next
fr: Suivant

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Remove
fr: Retirer

en: File
fr: Fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Back
fr: Précédent

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Custom
fr: Personnalisé

en: URL alias
fr: Alias d'URL

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Operator
fr: Opérateur

en: @type: deleted %title.
fr: @type : %title supprimé.

en: Field Type
fr: Type de champ

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: The store owner.
fr: Le propriétaire de la boutique.
