Excel to Webpage (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Next
hi: अगला

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Action
hi: कार्रवाई

en: File
hi: फ़ाइल

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Back
hi: वापस

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Custom
hi: मनपसंद

en: URL alias
hi: यूआरएल उपनाम

en: @type: deleted %title.
hi: @type: %title मिटाया गया

en: UUID
hi: युयुआइङी
