Excel to Webpage (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Title
id: Judul

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Action
id: Tindakan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Back
id: Kembali

en: View
id: Lihat

en: Custom
id: Tersuai

en: URL alias
id: Alias URL

en: Owner
id: Pemilik

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: Field Type
id: Jenis field
