Excel to Webpage (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (18 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Next
oc: Seguent

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Action
oc: Accion

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Back
oc: Precedent

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Custom
oc: Personalizat

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Owner
oc: Proprietari

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
