Excel to Webpage (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Title
pt: Título

en: Next
pt: Próximo

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Action
pt: Ação

en: File
pt: Arquivo

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: Back
pt: Voltar

en: View
pt: Ver

en: Custom
pt: Personalizado

en: URL alias
pt: Apelido de URL

en: Owner
pt: Proprietário

en: Operator
pt: Operador

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title foi apagado.

en: Field Type
pt: Tipo de Campo

en: Ordering
pt: Efetuando pedido

en: Display Mode
pt: Modo de Apresentação

en: The store URL alias.
pt: O apelido da URL da loja.
