Error & Exception Mailer (4.0.3) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Send email
hi: ईमेल भेजें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: error
hi: त्रुटि

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: Name
hi: नाम

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: ID
hi: आईडी

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Email
hi: ईमेल

en: Error
hi: त्रुटि

en: Create
hi: बनाएँ

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Roles
hi: भूमिका

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Role
hi: भूमिका

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग
