Error & Exception Mailer (4.0.5) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Type
de: Typ

en: Send email
de: E-Mail senden

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: error
de: Fehler

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Update
de: Aktualisieren

en: Configure
de: Konfigurieren

en: Email
de: E-Mail

en: Error
de: Fehler

en: Create
de: Erstellen

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Roles
de: Rollen

en: Role
de: Rolle

en: Email body
de: Textkörper der E-Mail

en: Send interval
de: Sendeintervall

en: Email addresses
de: E-Mail-Adressen

en: About
de: Über

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: exclude
de: Ausschließen

en: Error type
de: Fehlerart

en: List of roles
de: Liste der Rollen

en: %email is not a valid email address.
de: %email ist keine gültige E-Mail-Adresse.

en: %emails are not valid email addresses.
de: %emails sind keine gültigen E-Mail-Adressen.

en: Message contains
de: Die Nachricht enthält
