Error & Exception Mailer (4.0.6) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Status
fr: État

en: Send email
fr: Envoyer un courriel

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: error
fr: erreur

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: Update
fr: Mettre à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Configure
fr: Configurer

en: Email
fr: Courriel

en: Error
fr: Erreur

en: Create
fr: Créer

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Roles
fr: Rôles

en: Hostname
fr: Nom d'hôte

en: Role
fr: Rôle

en: Email body
fr: Corps du courriel

en: Send interval
fr: Intervalle d'envoi

en: Email addresses
fr: Adresses de courriel

en: About
fr: À propos

en: Uses
fr: Utilisations

en: exclude
fr: exclure

en: List of roles
fr: Liste des rôles

en: %email is not a valid email address.
fr: %email n'est pas une adresse de courriel valide.

en: %emails are not valid email addresses.
fr: %emails ne sont pas des adresses de courriel valides.
