Error & Exception Mailer (4.0.7) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Send email
it: Invia messaggio

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: error
it: errore

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Name
it: Nome

en: Update
it: Aggiorna

en: Configure
it: Configura

en: Email
it: E-mail

en: Error
it: Errore

en: Create
it: Crea

en: Custom
it: Personalizzato

en: Roles
it: Ruoli

en: Hostname
it: Nome host

en: Role
it: Ruolo

en: Exception
it: Eccezione

en: Email addresses
it: Indirizzi email

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: List of roles
it: Elenco dei ruoli

en: %email is not a valid email address.
it: %email non è un indirizzo e-mail valido.

en: %emails are not valid email addresses.
it: %emails non sono indirizzi e-mail validi.
