Error & Exception Mailer (8.x-3.0-beta1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Send email
id: Kirim email

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Message
id: Pesan

en: Name
id: Nama

en: Update
id: Perbarui

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Error
id: Kesalahan

en: Create
id: Buat

en: Custom
id: Tersuai

en: Roles
id: Peran

en: Hostname
id: Nama host

en: Role
id: Peran

en: Exception
id: Pengecualian

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: List of roles
id: Daftar peran

en: %emails are not valid email addresses.
id: %emails bukan alamat email yang valid.
