Error & Exception Mailer (8.x-3.0-beta1) - en to oc translation catalogue (23 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Message
oc: Messatge

en: Name
oc: Nom

en: Update
oc: Metre a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Configure
oc: Configurar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Create
oc: Crear

en: Custom
oc: Personalizat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Role
oc: Ròtle

en: Exception
oc: Excepció

en: About
oc: A prepaus

en: Uses
oc: Usatges
