Exif (8.x-2.5) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Next
pt: Próximo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: None
pt: Nenhum

en: Settings
pt: Configurações

en: Default
pt: Padrão

en: High
pt: Alto

en: Low
pt: Baixo

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Average
pt: Média

en: Media
pt: Mídia

en: Other
pt: Outros

en: Close
pt: Fechar

en: Granularity
pt: Granularidade

en: Global Settings
pt: Configurações globais

en: Standard
pt: Padrão

en: About
pt: Sobre

en: Landscape
pt: Paisagem

en: Portrait
pt: Retrato

en: vocabulary
pt: vocabulário

en: inches
pt: polegadas

en: Uses
pt: Usos

en: Creating vocabularies
pt: Criando vocabulários

en: Hard
pt: Difícil

en: Media types
pt: Tipos de mídia
