Existing Values Autocomplete Widget (2.0.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (7 entries)

en: Other
pl: Inne

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: About
pl: O stronie

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: Textfield size: @size
pl: Rozmiar pola tekstowego: @size
