Existing Values Autocomplete Widget (2.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (7 entries)

en: Other
uk: Інше

en: Size of textfield
uk: Розмір текстового поля

en: About
uk: Про модуль

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: Textfield size: @size
uk: Розмір текстового поля: @size
