Expense Tracker (1.2.1) - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Author
ar: المؤلف

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Category
ar: التصنيف

en: View
ar: عرض

en: Teaser
ar: موجز

en: Last month
ar: الشهر الماضي

en: n/a
ar: غير متوفر

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Vote
ar: صوّت

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Amount
ar: المبلغ

en: Desc
ar: تنازلي

en: Choices
ar: الخيارات

en: 1 vote | @count votes
ar[0]: صوت واحد
ar[1]: لا أصوات
ar[2]: صوتان
ar[3]: @count أصوات
ar[4]: @count صوتا
ar[5]: @count صوت

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Apply
ar: تطبيق

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: Reports
ar: التقارير

en: This month
ar: هذا الشهر

en: This year
ar: هذه السنة

en: Last year
ar: السنة الماضية

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: - All -
ar: - الكل -

en: Total votes: @votes
ar: مجموع الأصوات : @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
ar: تعذّر تسجيل صوتك لأنك لم تختر أي من الخيارات المتاحة.

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Your vote was cancelled.
ar: تم إلغاء تصويتك.

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
ar: هل انت متاكد انك ترغب بازالة كل عناصر المرجع  %feed ؟
