Expense Tracker (1.2.1) - en to da translation catalogue (55 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Category
da: Kategori

en: View
da: Vis

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Last month
da: Seneste måned

en: View results
da: Vis resultater

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Vote
da: Stem

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Amount
da: Beløb

en: Desc
da: Faldende

en: Note
da: Bemærk

en: Repeat
da: Gentag

en: Choices
da: Valgmuligheder

en: 1 vote | @count votes
da[0]: 1 stemme
da[1]: @count stemmer

en: Sort by
da: Sortér efter

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Manual
da: Manuel

en: Transaction
da: Transaktion

en: Automatic
da: Automatisk

en: Apply
da: Udfør

en: Language code
da: Sprogkode

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Offset
da: Forskydning

en: Transaction type
da: Transaktionstype

en: About
da: Om

en: Reports
da: Rapporter

en: This week
da: Denne uge

en: This month
da: Denne måned

en: Last week
da: Seneste uge

en: Last year
da: Seneste år

en: Uses
da: Bruger

en: Finished with an error.
da: Afsluttet med en fejl.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Total votes: @votes
da: Antal stemmer: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
da: Du havde ikke markeret en valgmulighed, så din stemme blev ikke registreret.

en: Delete items
da: Slet elementer

en: Operations links
da: Redigeringslinks

en: Your vote was cancelled.
da: Din stemme blev annulleret.

en: Edit @label
da: Redigér @label

en: Asc
da: Stigende

en: Displaying @start - @end of @total
da: Viser @start - @end af @total

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette alle elementer fra feedet %feed?
