Expense Tracker (1.2.1) - en to hi translation catalogue (40 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Author
hi: लेखक

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Category
hi: वर्ग

en: View
hi: देखें

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Last month
hi: पिछले महीने

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Vote
hi: मतदान करें

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Repeat
hi: दोहराना

en: Choices
hi: विकल्प

en: 1 vote | @count votes
hi[0]: १ मत
hi[1]: @count मत

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Manual
hi: मैनुअल

en: Automatic
hi: स्वचालित

en: Apply
hi: लागू करें

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: About
hi: के बारे में

en: Reports
hi: रपट

en: Uses
hi: उपयोग

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Total votes: @votes
hi: कुल मत: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
hi: आपने कोई विकल्प चुना ही नहीं इसलिए आपका मत दर्ज नहीं हुआ।

en: Delete items
hi: आइटम हटाएं

en: UUID
hi: युयुआइङी
