Expense Tracker (1.2.1) - en to id translation catalogue (47 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Author
id: Penulis

en: Date
id: Tanggal

en: Category
id: Kategori

en: View
id: Lihat

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Last month
id: Bulan lalu

en: n/a
id: t/t

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Vote
id: Pilih

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Amount
id: Jumlah

en: Repeat
id: Diulangi

en: Choices
id: Pilihan

en: 1 vote | @count votes
id[0]: 1 suara
id[1]: @count suara

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Manual
id: Petunjuk

en: Automatic
id: Otomatis

en: Apply
id: Terapkan

en: Language code
id: Kode bahasa

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Reports
id: Laporan

en: This week
id: Pekan ini

en: This month
id: Bulan ini

en: This year
id: Tahun ini

en: Last week
id: Pekan lalu

en: Last year
id: Tahun lalu

en: Uses
id: Penggunaan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Total votes: @votes
id: Total suara: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
id: Suara anda tidak bisa dihitung karena anda belum mengisi pilihan.

en: Delete items
id: Hapus item

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Your vote was cancelled.
id: Suara anda telah dibatalkan.

en: Asc
id: Urutan turun

en: Displaying @start - @end of @total
id: Menampilkan @start - @end dari @total
