Expense Tracker (1.2.1) - en to ja translation catalogue (54 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Category
ja: カテゴリー

en: View
ja: ビュー

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Last month
ja: 先月

en: n/a
ja: 利用不可

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Vote
ja: 投票

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Amount
ja: 量

en: Desc
ja: 降順

en: Note
ja: 注意

en: Repeat
ja: 繰り返し

en: Choices
ja: 選択肢

en: 1 vote | @count votes
ja[0]: 得票数：1
ja[1]: 得票数：@count

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Manual
ja: 手動

en: Automatic
ja: 自動

en: Apply
ja: 適用

en: Language code
ja: 言語コード

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Reports
ja: レポート

en: This week
ja: 今週

en: This month
ja: 今月

en: This year
ja: 今年

en: Last week
ja: ここ1週間

en: Last year
ja: ここ1年

en: Uses
ja: 機能

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Total votes: @votes
ja: 投票総数：@votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
ja: どの選択肢も選択しなかったため、あなたの投票を記録できませんでした。

en: Delete items
ja: アイテムを削除

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Your vote was cancelled.
ja: 投票は取り消されました。

en: Edit @label
ja: @labelを編集

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Displaying @start - @end of @total
ja: @total 件中の @start 件目～ @end 件目を表示

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
ja: フィード %feed のすべてのアイテムを本当に削除しますか？
