Expense Tracker (1.2.1) - en to oc translation catalogue (41 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Author
oc: Autor

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Category
oc: Categoria

en: View
oc: Veire

en: Teaser
oc: Acròcha

en: n/a
oc: n/d

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Vote
oc: Votar

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Amount
oc: Montant

en: Repeat
oc: Repetir

en: Choices
oc: Causidas

en: Sort by
oc: Triar per

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Transaction
oc: Transaccion

en: Apply
oc: Aplicar

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Offset
oc: Decalatge

en: About
oc: A prepaus

en: Reports
oc: Rapòrts

en: Uses
oc: Usatges

en: Finished with an error.
oc: Acabat amb error

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Total votes: @votes
oc: Vots totals : @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
oc: Vòstre vòte a pas pogut s'enregistrar perque avètz pas causit cap d'opcion.

en: Your vote was cancelled.
oc: S'es anullat vòstre vòte.

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Edit @label
oc: Modificar @label

en: Master
oc: Maître
