Expense Tracker (1.2.1) - en to pl translation catalogue (61 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Author
pl: Autor

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: Category
pl: Kategoria

en: View
pl: Widok

en: Teaser
pl: Skrót

en: Last month
pl: Poprzedni miesiąc

en: n/a
pl: n.d.

en: User
pl: Użytkownik

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Vote
pl: Głosuj

en: Authored by
pl: Autor

en: Income
pl: Dochód

en: Amount
pl: Ilość

en: Desc
pl: Malejąco

en: Note
pl: Notatka

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Choices
pl: Wybory

en: 1 vote | @count votes
pl[0]: 1 głos
pl[1]: @count głosy
pl[2]: @count głosów

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Manual
pl: Ręczne

en: Transaction
pl: Transakcja

en: Automatic
pl: Automatyczne

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Language code
pl: Kod języka

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Transaction type
pl: Typ transakcji

en: About
pl: O stronie

en: Reports
pl: Raporty

en: This week
pl: Ten tydzień

en: This month
pl: Ten miesiąc

en: This year
pl: Ten rok

en: File could not be uploaded.
pl: Nie udało się wysłać pliku.

en: Last week
pl: Poprzedni tydzień

en: Last year
pl: Poprzedni rok

en: Uses
pl: Używa

en: Last 30 days
pl: Ostatnie 30 dni

en: Finished with an error.
pl: Zakończono z błędem.

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Total votes: @votes
pl: Razem głosów: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
pl: Nie wybrano żadnej z dostępnych odpowiedzi.

en: Delete items
pl: Usuń pozycje

en: Operations links
pl: Odnośniki do czynności

en: Your vote was cancelled.
pl: Twój głos został anulowany.

en: Edit @label
pl: Edytuj @label

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Displaying @start - @end of @total
pl: Wyświetlanie @start - @end z @total

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
pl: Czy na pewno usunąć wszystkie elementy z kanału %feed?

en: There are no settings yet.
pl: Nie ma jeszcze żadnych ustawień.
