Expense Tracker (1.2.1) - en to ru translation catalogue (66 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Author
ru: Автор

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Category
ru: Категория

en: View
ru: Просмотр

en: Teaser
ru: Анонс

en: Last month
ru: Последний месяц

en: n/a
ru: н/д

en: View results
ru: Просмотр результатов

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Vote
ru: Голосовать

en: Authored by
ru: Автор

en: Amount
ru: Сумма

en: Desc
ru: По убыванию

en: Repeat
ru: Повтор

en: Choices
ru: Варианты

en: 1 vote | @count votes
ru[0]: @count голос
ru[1]: @count голоса
ru[2]: @count голосов

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Manual
ru: Вручную

en: Transaction
ru: Перевод

en: Automatic
ru: Автоматически

en: Apply
ru: Применить

en: Language code
ru: Код языка

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Offset
ru: Пропустить

en: Transaction type
ru: Тип транзакции

en: About
ru: Информация

en: Reports
ru: Отчёты

en: Expense
ru: Расход

en: This week
ru: Эта неделя

en: This month
ru: Этот месяц

en: This year
ru: Этот год

en: File could not be uploaded.
ru: Файл не может быть загружен.

en: Last week
ru: Последняя неделя

en: Last year
ru: Последний год

en: Uses
ru: Использование

en: Last 30 days
ru: Последние 30 дней

en: Finished with an error.
ru: Завершено с ошибкой

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Total votes: @votes
ru: Всего голосов: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
ru: Ваш голос не может быть учтён, потому что вы не выбрали ни один из вариантов.

en: Your vote has been recorded.
ru: Ваш голос был учтён.

en: Delete items
ru: Удалить элементы

en: Operations links
ru: Ссылки операций

en: Your vote was cancelled.
ru: Ваш голос был отменён.

en: Edit @label
ru: Редактирование @label

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Delete form
ru: Удалить форму

en: Displaying @start - @end of @total
ru: Отображается с @start по @end из @total

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
ru: Вы уверены, что хотите удалить все элементы из ленты %feed?

en: Last 7 days
ru: 7 дней

en: Cancel vote
ru: Отменить голос.

en: There are no settings yet.
ru: Настроек еще нет.

en: Views bulk operations
ru: Массовые операции
