Expense Tracker (1.2.1) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Author
tr: Yazar

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Category
tr: Kategori

en: View
tr: Görüntüle

en: Teaser
tr: Özet

en: Last month
tr: Geçen ay

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Vote
tr: Oy ver

en: Authored by
tr: Yazan

en: Income
tr: Gelir

en: Amount
tr: Miktar

en: Desc
tr: Azalan

en: Choices
tr: Seçenekler

en: 1 vote | @count votes
tr[0]: 1 oy
tr[1]: @count oy

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Apply
tr: Uygula

en: Language code
tr: Dil kodu

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Transaction type
tr: İşlem tipi

en: About
tr: Hakkında

en: Reports
tr: Raporlar

en: This week
tr: Bu hafta

en: This month
tr: Bu ay

en: Last week
tr: Geçen hafta

en: Last year
tr: Geçen yıl

en: Uses
tr: Kullanım

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Total votes: @votes
tr: Toplam oy: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
tr: Herhangi bir seçenek belirtmediğiniz için oyunuz kaydedilmedi.

en: Delete items
tr: Öğeleri sil

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Your vote was cancelled.
tr: Oyunuz iptal edildi.

en: Edit @label
tr: @label düzenle

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Displaying @start - @end of @total
tr: @start - @end / @total görüntüleniyor

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
tr: %feed beslemesinden tüm öğeleri silmek istediğinizden emin misiniz?
